Preparat o odczynie kwaśnym, zaprojektowany do czyszczenia powierzchni ceramicznych i mikroporowatych. Czyści gruntowanie, usuwając zabrudzenia i osady wapienne. Preparat uzupełniający w przypadku regularnego stosowania preparatów PRAMOL cera-clean i PRAMOL cerapur. 

Opis

Skoncentrowany preparat o odczynie kwaśnym, przeznaczony do gruntownego czyszczenia podłóg. Skuteczny w bardzo niskich stężeniach i niskopieniący – dzięki temu sprawdza się w czyszczeniu maszynowym. Może być również używany do czyszczenia ręcznego.

Zastosowanie

Szczególnie polecany do czyszczenia nowoczesnych podłóg o mikroporowatej strukturze – odpornych na działanie preparatów od odczynie kwasowym. Może być stosowany do czyszczenia innych rodzajów podłóg zmywalnych / odpornych na działanie wody i preparatów od odczynie kwasowym, takich jak klinkier, posadzki żywiczne, terrakota, kamień sztuczny i naturalny (odporny na działanie kwasu) itp.
W przypadku regularnego stosowanie preparatów PRAMOL cera-clean i PRAMOL cerapur zaleca się okresowe zastosowanie preparatu PRAMOL ceracid – częstotliwość stosowania zamiennego zależy od rodzaju zabrudzenia, typu powierzchni i twardości wody stosowanej do czyszczenia.

Dozowanie

Gruntowne czyszczenie maszynowe: 100– 200 ml na 10 L wody (1 - 2%).
Gruntowne czyszczenie ręczne: 50 – 100 ml na 10 L wody (0,5- 1%).
Usuwanie trudnych zabrudzeń / doczyszczanie: 1 – 2 L na 10 L wody (10 - 20%).

Sposób użycia

Gruntowne czyszczenie maszynowe: aplikować roztwór roboczy (patrz: Dozowanie) na powierzchnię, szorować a następnie usunąć resztki roztworu roboczego wraz z zabrudzeniami.
Gruntowne czyszczenie ręczne: aplikować roztwór roboczy (patrz: Dozowanie) na powierzchnię, szorować a następnie usunąć resztki roztworu roboczego wraz z zabrudzeniami (wypłukanym mopem, czyściwem lub odpowiednim odkurzaczem).
Usuwanie trudnych zabrudzeń / doczyszczanie: aplikować roztwór roboczy (patrz: Dozowanie) na powierzchnię, pozostawić na powierzchni na 5 do 10 minut, szorować a następnie usunąć resztki roztworu roboczego wraz z zabrudzeniami (np. odpowiednim odkurzaczem).
Wydajność
10 L roztworu na 80 – 100 m2

Uwagi
Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użyciem.

Dane techniczne:

Trwałość: 2 lata
Wartość pH (koncentrat): 1.0
Wartość pH (roztwór 1%): 2
Składniki: związki powierzchniowo czynne, kwasy nieorganiczne, barwniki, woda

Inne produkty w kategorii Preparaty czyszczące - (10)