Intensywny preparat czyszczący, zaprojektowany do stosowania w przemyśle, warsztatach i wszędzie tam, gdzie występują trudne do usunięcia zabrudzenia. Szczególnie polecany do usuwania zabrudzeń z olejów, tłuszczów i sadzy.

Opis

Wydajny preparat do gruntownego czyszczenia. Usuwa zabrudzenia każdego typu – jest szczególnie polecany do stosowania w przemyśle i warsztatach, gdzie występują tłuste i oleiste, trudne do usunięcia zabrudzenia. Usuwa zabrudzenia z sadzy oraz naloty powstałe w procesach produkcyjnych. Nie zawiera silikonu i substancji kompleksujących. Doskonale sprawdza się w doczyszczaniu po pożarach.

Zastosowanie

Stosować do czyszczenia wszystkich powierzchni zmywalnych / odpornych na działanie wody w tym do kamienia naturalnego i sztucznego, PCV i innych powierzchni syntetycznych podłóg, schodów, blatów, narzędzi i urządzeń, ścian, powierzchni lakierowanych, armatury, itp. Szczególnie polecany do stosowania w przetwórstwie żywności m. in. w kuchniach, kantynach, rzeźniach, itp.


Dozowanie

Lekkie zabrudzenia: od 100 ml na 10 L wody (1%).
Normalne i silne zabrudzenia: zmieszać z wodą w stosunku 1:10 (np. 1 L pramaxol na 10 L wody) do 1:5, w zależności od zabrudzenia.


Sposób użycia

Aplikować roztwór roboczy (patrz: Dozowanie) na powierzchnię za pomocą gąbki, ścierki, pada ręcznego lub mopa. Szorować, jeśli to konieczne. Spłukać lub wytrzeć powierzchnię w zależności od rodzaju powierzchni i specyfiki procesu produkcyjnego.
Może być stosowany w myjkach wysokociśnieniowych i automatach szorująco-zbierających.


Wydajność

10 L roztworu na 30 – 60 m2


Uwagi

Zastosowanie ciepłej wody do sporządzenia roztworu roboczego, podnosi skuteczność czyszczenia.
Usunięty olej i tłuszcz utylizować zgodnie z przepisami.
Preparat może być stosowany do powierzchni aluminiowych- przed użyciem na aluminium poproś dostawcę preparatu o przedstawienie zasad i technologii aplikacji preparatu na powierzchniach aluminiowych.

Nosić odpowiednią odzież ochronną – chronić twarz, oczy i ręce
Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane niewłaściwym użyciem.


Dane techniczne:

Trwałość: 2 lata
Wartość pH (koncentrat): 12
Wartość pH (roztwór 1%): 9
Składniki: niejonowe związki powierzchniowo czynne, rozpuszczalniki rozpuszczalne w wodzie, aminy, zagęstniki, substancje zapachowe

Inne produkty w kategorii Preparaty czyszczące - (10)